Chinees geroosterd buikspek
Lekker krokant!
Noord vs Zuid
Het zuiden is groen en vochtig. Daar zijn dan ook veel verse groenten en vers fruit te krijgen. Het eten in Kanton is hemels en hier komt natuurlijk ook het Kantonese eten dat bij ons bekend is vandaan. Daar heb ik het lekkerste geroosterd buikspek gegeten tijdens mijn reizen. Het noorden is droog en schraal en daar is het eten vaak vet met weinig groenten en fruit. Het vette eten helpt natuurlijk om bestand te zijn tegen de kou in het noorden.
De eerlijkheid gebied mij te zeggen dat het aller vetste gerecht dat ik in China heb gegeten in Chengdu was. Ik heb in mijn reisdagboek het recept opgeschreven. “Gefrituurde reuzel in botersaus”, nou dan weet je het wel…vet, vetter, vetst!
Toch heb ik er ook bijzonder lekkere dingen gegeten als Peking eend in Beijing (de lekkerste ooit), Kip Hainan, duizend en één soorten dumplings, gestoomde broodjes en geroosterd buikspek.
Dat laatste maak ik thuis met enige regelmaat. De combinatie van het zachte, sappige vlees met de krokante knapperige korst,…het water loopt me nu alweer in de mond. Dit is het recept zoals ik het maak.
Voorbereiding
Kooktijd
Porties

Ingredienten
1/2 theelepel Chinees vijfkruidenpoeder
2 eetlepels honing
grof zeezout
1/2 kopje lichte sojasaus
Stappen
Meng de sojasaus met het vijfkruidenpoeder en de honing
Snij het vel van twee kanten tot aan het vlees in zodat er vierkantjes ontstaan. Dep het vlees goed droog met keukenpapier.
Doe de marinade in een bakje en leg het buikspek met de vleeskant er in. Zorg dat al het vlees in de marinade ligt. De bovenkant, het vel, moet droog blijven. Laat dit een aantal uur in de koeling marineren.
Haal het buikspek uit de koelkast en dep de bovenkant nog een keer goed droog.. Maal over het vel flink wat zeezout.
Verwarm de oven voor op 180 graden
Leg het buikspek op een rooster boven een ovenschaal. Doe de overgebleven marinade en een glas water in de ovenschaal. en zet het in de oven. Laat dit ongeveer 60 minuten staan. Mocht het te donker worden, draai dan de oven wat lager. Vul het water in de ovenschaal eventueel bij indien het opdroogd.
Voor het allerlekkerste knapperige korstje zet ik het het buikspek nog een paar minuten onder de hete grill. Het vel gaat nu belletjes vertonen. Laat het niet te donker worden.
Bestel alvast nieuw buikspek, ik weet zeker dat je dit snel weer wilt eten!
Qǐng xiǎngyòng
Eet smakelijk!
Nog meer lekkere recepten
Sharing is caring!
Wij zijn anderhalve dag in Beijing geweest, een bliksembezoek dus. Het vlees ziet er heerlijk uit al ben ik geen liefhebber van de Chinese keuken, maar dat heeft een reden. Ik weet nog heel goed dat we over een markt in Beijing liepen met alleen maar kraampjes met de meest uiteenlopende gefrituurde insecten en andere beesten. Het stonk er verschrikkelijk, we zijn ook heel snel weggegaan. We moesten nog eten maar het ontnam ons de eetlust.
Haha, ja Chinees eten is soms een beetje apart ? maar vaak ook heel erg lekker…in het juiste restaurant!
Een vijf ingrediënten gerechtje? Als ik de foto’s zo zie zou ik het moeilijker hebben verwacht om te maken. Ziet er weer super lekker uit en met spek kan ik thuis wel aankomen. Wat zou je er naast serveren? Wat voor groentes? Ik ben benieuwd.
Ja, eigenlijk best weinig ingredienten en dan toch zo’n lekker resultaat. Groente gerecht bijvoorbeeld paksoi: wat ui glazig bakken met wat knoflook. Het harde deel van paksoi toevoegen en even roerbakken. Dan op het laatst het zachte groene gedeelte van de paksoi…heel kort. Wat lichte soya saus en was sesamolie en klaar is kees. Serveren met wat geroosterd sesamzaad er over…ga je zeker mee scoren ?
Ik vind buikspek best lekker, maar om de een of andere reden zou ik dit niet zo snel zelf maken…. misschien moet ik mijn vriend eens lief aankijken 🙂
Ach, als het voor je wordt gemaakt is het ook goed toch!
Wat fijngeknepen knoflook in de pan met 2 lepels olie langzaam opbakken. Mag niet bruin worden. Wat gesneden spitskool, of chinese kool op een iets hoger vuur toevoegen. Evt. een ui laag voor laag pellen en de in vieren gesneden lagen toevoegen. Voeg wat bouillonpoeder of een (half) verkruimeld blokje toe en indien nodig een half kopje water. Gesneden paksoi (wit eerst, groen wat later) of amsoy er bij doen, wat 5-kruiden poeder en wat sojasaus toevoegen, een beetje mirin (japanse zoete azijn) of gewone azijn gemengd met wat suiker (of stevia) toevoegen en 5 min laten garen op middelhoog vuur. Dan een scheut oestersaus toevoegen en nog een minuut (of twee) 0p lager vuur verwarmen. Er kan een ongezouten pinda overheen of wat gebakken uitjes. Beetje witte rijst er naast. En het vlees natuurlijk.
Jaja weer een gerecht dat je denkt: dat moet ik ook maken. En lijkt moeilijk maar volgens jouw recept heel makkelijk.
Weinig ingredienten, makkelijke bereiding en super resultaat!
Ik ben geen heel groot fan van de Chinese keuken, maar dit vind ik toevallig echt onwijs lekker. Al ben ik meer van het bestellen, als van het zelf maken 😉
De echte Chinese keuken is heerlijk, maar dat is niet wat ze bij de Lange Muur of het Verre Oosten oid verkopen ?
Buikspek is mij altijd te vettig, dus ik pas even. 🙂
Ik ben 2x een aantal uur in China geweest (Xiamen) tijdens een stopover. Ik heb er alleen ontbeten in het hotel, wat overigens erg smerig was. Dit recept klinkt goed. Ik ga het zeker een keer maken!
P.S. Ik moest erg lachen om punt 8 🙂
Het valt niet altijd mee om lekker te eten in China, buiten Beijing dan. Goed zoeken naar een echt goed restaurant loont. Dan is het echt super lekker!
Hmmmm buikspek vind ik heerlijk, ik maak het zelf nooit. Als je ooit nog eens testers zoekt voor een van jouw lekkere recepten, dan meld ik mij aan ?
Haha…het is natuurlijk wel de bedoeling dat je er zelf mee aan de slag gaat ?
Beste, ik heb er vanmorgen een grote varkenshaas uitgelegd. maar ik denk dat ik hem terug leg
Ik nog een stuk buikspek liggen!! Groet, en smakelijk eten vandaag!!
Lekker!
Jawel, het is helemaal waar. Ik ga het volgende week weer maken. Gisteren een testje gedaan met een klein stukje buikspek, Babi Pangang saus erbij en het was zalig! Volgende week maak ik het voor de gestoomde broodjes.
Gevonden via Pinterest.
Bedankt!
Lekker! Babi pangang staat ook nog op mijn lijst om eens te maken op de manier zoals je het bij de Chinees krijgt.
Martin ik hou mij aanbevolen voor het recept van de pangang die je nog gaat maken