Indiase spinazie curry met ei

Ook dit gerecht begint weer met de heilige Indiase culinaire drie-eenheid ui-knoflook-gember opgepimpt met wat groene chilipepers.  Dit is best een pittig gerecht, want er gaat ook nog rode chilippeper in, maar het is zeker niet zo dat alle Indiase gerechten per definitie ontzettend pittig zijn. Dat is een misverstand. Bovendien kun je zelf ‘spelen’ met het aantal pittige ingredienten waardoor je het zo pittig kunt maken als je zelf aankunt of lekker vind. Deze groene Indiase curry met ei dankt zijn kleur aan de spinazie. Verder bevat deze curry geen moeilijk verkrijgbare ingredienten waarvoor je eerst een uur moet rijden naar de dichtsbijzijnde Indiase toko. Je kunt gewoon bij de lokale supermarkt terecht. 

Indiase spinazie curry met ei

Ook bij ons is spinazie met een eitje natuurlijk een bekende en gouden combinatie, maar met wat specerijen wordt het nog veel interessanter. Door de curry te pureren krijgt het echt een hele fijne structuur en worden de smaken goed gemixt. Ik gebruikte deze keer de garam masala van Jonnie Boer en ik moet zeggen dat deze erg lekker is, bovendien zit er geen zout in zoals bij veel andere specerijenmixen. Deze curry is vegetarisch en glutenvrij.

Indiase spinazie curry met ei

Wat eet je erbij?

Ik at het simpel met basmatirijst, maar je kunt het natuurlijk ook met naan of een soort Indiaas brood eten. Deze homemade mango chutney is ook heerlijk hierbij. Papadums zijn natuurlijk altijd een goed idee.

Probeer ook eens één van deze heerlijke Indiase curries:

Indiase spinazie curry met ei

Voorbereidingstijd

Minuten

Wachttijd

Minuten

Kooktijd

Minuten

Aantal porties

Personen

Ingrediënten

4 eieren
1 ui
3 tenen knoflook
3 cm verse gember
handje cashewnoten
2 groene chilipepers
kopje geraspte kokos
2 laurierblaadjes
1 tl komijnzaad
3 kruidnagels
1 eetlepel maanzaad
1 eetlepel rode pepervlokken
1 tl kurkuma
4 tomaten
2 handen vol bladspinazie
1 tl garam masala
handvol vers korianderblad
zout naar smaak
olie om in te bakken

Stappen

Begin met het koken van de eieren totdat de dooier hard is.

Maak ondertussen een pasta van de ui, knoflook, gember en de twee groene chilipepers. Ik gebruikte een maatbeker en een staafmixer.  

Doe wat olie in een pan en voeg het komijnzaad toe. Voeg de pasta erbij zodra de zaadjes beginnen te sputteren.  Bak dit een aantal minuten op zacht vuur. 

Dan kan de geraspte kokos, laurierblaadjes, maanzaad, kruidnagels, chili vlokken en kurkuma erbij. Bak dit weer een aantal minuten.

Snij de tomaten klein en voeg ze toe. Bak totdat de tomaten zacht zijn. Dan kan de spinazie en de garam masala erbij. Laat de spinazie slinken.

Laat het enigszins afkoelen en pureer de saus. Ik gebruikte weer de staafmixer. 

Halveer de hardgekookte eieren en bak ze op de kant van de dooier in wat olie in dezelfde pan. Schep ze uit de pan zodra de onderkant een beetje bruin is geworden van het bakken. Bewaar ze op een bord.

Doe nu de gepureerde saus in de pan en voeg eventueel wat water toe om het iets dunner te maken. Roer goed door en leg de eieren erop. 

Serveer met wat koriander en basmatirijst.

Dit recept is

Food icon Vegetarisch

en is

कृपया भोजन का आनंद लीजिये!

kripyā bhojan kā ānnaṅd lijīyai

Eet smakelijk!

Pin It on Pinterest

Share This