De stengels zijn wat stug en de bladeren lang en smal. Ik doe bij het roerbakken eerst de stengels in de wok en daarna de bladeren. Het is een simpel bijgerecht bij bijvoorbeeld nasi goreng of witte rijst. Ik combineer het meestal met één of twee andere bijgerechten en dan is het echt smullen. Op de foto heb ik het bijvoorbeeld gecombineerd met het simpele gerechtje garnalen met gerookte knoflook.
Voorbereiding
Kooktijd
Porties

Ingredienten
2 middelgrote uien
3 tenen knoflook
1 spaanse peper
Stukje verse gember van 3 cm
1 theelepel trassi bakar
Olie om in the bakken
Zout naar smaak
1 kopje water
Stappen
Was de kangkung en snij de stelen los van de bladeren.
Snij zowel de stelen als de bladeren in grove stukken
Snipper en fruit de ui met de knoflook in wat olie
Snij de Spaanse peper fijn, voeg deze toe en bak even mee
Rasp de gember en verkruimel de trassi en doe dit in de pan.
Voeg nu de kangkung stelen toe en bak deze een minuut of 2 a 3. Voeg nu de bladeren erbij.
Voeg een scheutje water toe en laat dit zonder deksel op de pan een minuut of 10 zachtjes stoven. Mocht het te droog worden voeg dan nog wat water toe.
Proef als de kangkung gaar is of je eventueel nog wat zout wilt toevoegen.
Eet smakelijk!
Nog meer lekkere recepten
Sharing is caring!
Ik heb nog nooit kankung in Nederland gezien. Misschien moet ik beter zoeken. Ik vind het erg lekker en bestel het best vaak in Indonesië.
Ik haal het bij Amazing Oriental toko in Amsterdam. Die heeft een heel groot assortiment…leuk voor een stedentrip Amsterdam 😁
Kankung kopen kan je bij een toko
Wauw, ik had hier nog nooit van gehoord. Lijkt me wel een smakelijk gerecht. Maar wel even zoeken naar de juiste ingrediënten, als je het hier wil klaarmaken , denk ik.
Het ziet er heerlijk uit! Maar dit soort dingen maak ik eigenlijk al vrijwel nooit omdat de ingrediënten niet in een supermarkt te verkrijgen zijn. Dan vind ik het al bijna te veel moeite haha (erg hè). In dit soort wolgerechten vind ik vlees erbij trouwens ook altijd veel lekkerder.
Ik eet juist steeds minder vlees, ook omdat er steeds meer soorten groenten beschikbaar zijn.
Ik lees jouw blogs altijd op het verkeerde moment. 😉 Het ziet er zo smakelijk uit dat ik er nú zin in heb, maar ik ben op de atletiekbaan.
Ik hou superveel van Aziatisch en gekruid ook vooral. Mnjam.
Ik had hier ook nog nooit van gehoord. Lijkt me erg lekker. De Indonesische keuken is zo ontzettend lekker!
Goed idee voor vanavond! Ik ga uitproberen of het met NL spinazie ook lukt… Bedankt voor het recept!
Graag gedaan! Eet smakelijk!