Pita falafel uit Syrie

Met knoflook yoghurt

 

 

 

 

 

 

 

 

ReisverhalenWereldgerechten

Sinds ik op vrijdag, Foodie Friday, recepten van mijn wereldgerechten plaats, krijg ik regelmatig de opmerking dat het een lekker recept is, maar dat men graag een vegetarische variant ervan zou hebben. Speciaal voor de vegetarische volgers heb ik Veggie Feb bedacht. In de maand februari plaats ik alleen vegetarische recepten. Dit keer falafel.

Volgens Wikipedia is het niet precies duidelijk waar dit gerecht vandaan komt en omdat ik het alleen in Syrie heb gezien doe ik maar net even of het een Syrisch recept is. Het zou ook zo maar bedacht kunnen zijn in Egypte of Libanon. Populair is het in veel meer landen, zelfs in ons kleine kikkerlandje. Het mooie is dat het eigenlijk heel eenvoudig zelf is te maken. Ik serveer het met kant-en-klare pitabroodjes, een verzameling groenten en een knoflooksaus op basis van yoghurt.

Falafel

Voorbereiding

Kooktijd

Porties

Ingredienten

1 blik kikkererwten
1 teen knoflook
1 ei
1 theelepel kurkuma
1 theelepel gemalen komijn
1 theelepel gemalen koriander
1 ui
peterselie (optioneel)

Stappen

Snipper de ui en knijp de knoflook in een pers. Doe een beetje olie in een koekenpan en fruit het ui-knoflookmengsel.

Voeg een theelepel van de koriander, kurkuma en de komijn toe. Laat de smaken op laag vuur goed vrij komen.

Laat de kikkererwten goed uitlekken en doe ze in een blender. Voeg het ui-mengsel en het ei toe en zet de blender aan. Pureer het tot een dik ‘deeg’.

Doe een beetje olie in een koekenpan. Maak met twee theelepels kleine balletjes en doe die in de pan. Druk ze dan nog een beetje plat. Wat mij betreft hoeven ze niet perfect rond, daar worden ze echt niet lekkerder van.
Bak ze aan beide kanten op zacht vuur goudbruin.

Meng voor de knoflookyoghurt 4 delen yoghurt en 1 deel mayo. Knijp er een teen knoflook doorheen en roer goed door.

Lekker met komkommer, koriander, olijven, feta, paprika, fijn gesneden rode ui, groenten op zuur, of iets anders dat je lekker vindt. Serveer met pitabroodjes of wraps.

Eet smakelijk!

Sharing is caring!

Pin It on Pinterest

Share This